Loading

#15 Temmuz

BUGÜN ÖLMEYİP NE ZAMAN ÖLECEKSİNİZ?

Üniversite öğrencisiyim ben, o gün yoğun bir gündü benim için; dersler, yemek yaptım falan derken. Bir taraftan yatma planları yaparken bir taraftan da bir iki yudum çay içip sohbet ediyoruz ev arkadaşlarımla.

Üniversite öğrencisiyim ben, o gün yoğun bir gündü benim için; dersler, yemek yaptım falan derken. Bir taraftan yatma planları yaparken bir taraftan da bir iki yudum çay içip sohbet ediyoruz ev arkadaşlarımla. Arkadaşın biri geldi “Darbeye kalkışmışlar.” dedi. Sosyal medyaya baktık hemen, TV’ye baktık. İlk 10 dk  nedense bu kadar ciddi olabileceğini hayal edemedik. Yetkililer halleder diye bir algı vardı.

İlk olarak TRT’deki spikerin yüz ifadesi işin ciddiyetini anlamamı sağladı. Sonrasında bilmiyorduk ki ne yapmalıyız. Birbirimize sorduk tedirgin bakışlarla. Bizim evimiz Boğaziçi Üniversitesinin hemen dibinde,  camiye çok yakın. İkinci olarak salalar duyuldu. Evdeki herkes sustu bir anda, Hoca çıkın dışarı diyordu. Gün gizlenme zamanı değildi o an bir karar vermeliydik. Sonra Başkomutanın Milletin iradesine sahip çıkmak için “Çıkın meydanlara!” dediğini duyduk. Tam hazırlanırken, arkadaşımın babası aradı. Normalde temkinli bir babadır, “O saatte tek başımıza çıkmayın” der diye düşünürken bize dedi ki “KIZIM ÇIKIN DIŞARI, BUGÜN ÇIKMAYIP NE ZAMAN ÇIKACAKSINIZ? KIZIM BUGÜN ÖLMEYİP NE ZAMAN ÖLECEKSİNİZ?!”.

Bu cümleler tüylerimizi diken diken etti. Anında  hazırlanıp caminin önüne gittik.  Oradan da orada toplananlarla Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne gittik. Köprüye indiğimizde mahşeri bir kalabalık vardı, korkmamıştı benim kocaman yürekli Türk milletim, canı pahasına düşmüştü yollara ve ikinci köprü bizim oldu.
Elhamdülillah diyorum böyle bir millete sahip olduğum için. Şehitlerim, sizin Hakkınızı asla ödeyemeyiz, Hakkınızı Helal Edin.
Ruhları için El Fatiha.
(Dip not: Ben aileme haber vermemiştim tedirgin olmasınlar diye ama sonradan öğrendim ki bizimkiler benden önce çıkmış meydana. :D)

Süheyla S.

Kategoriler

15Temmuz

#15 Temmuz

    Previous Story

    BAŞKOMUTANIN ÇAĞRISI

    Author

    Bir Cevap Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir